Staj İşlemlerinde Sık Sorulan Sorulara İlişkin Açıklamalar

Bu duyuru 14.06.2021 de güncellenmiştir. Güncellenen metne aşağıdakki linkten ulaşabilirsiniz.
https://mtf.marmara.edu.tr/ogrenci/staj

Sıkça Sorulan Sorular

1. Online Ofis Stajı, Yerinde Ofis Stajı veya Şantiye Stajı yapacak olan öğrencilerin, 2020-2021 Bahar dönemi içinde staj yapabilmeleri için haftalık ders programlarında en az iki tam gün boş zamanları olması zorunluluğu bulunmaktadır. Bu yıl 3. Sınıfta okuyan öğrenciler için ve bu dönem ile sınırlı kalmak koşuluyla, pandemi dönemi koşulları göz önünde bulundurularak, ders programlarına göre aşağıda belirlenen günlerdeki ders dışı saatler, staj yapmak için gerekli olan boş iki tam gün süresine dahil edilebilecektir. Bu sürenin kabul edilmesi için, staj yapılan kurumun, bahsi geçen gün içinde yapılan çalışmaları (mesai bitiminden sonrası da dahil edilebilir) tam gün olarak değerlendirmesi ve staj tesliminden sonra Üniversite tarafından da uygun bulunacak nitelikte olması gerekmektedir. Bu koşullara göre;

   - 3. Sınıf Mimarlık Türkçe Grup, Pazartesi ve Çarşamba

   - 3. Sınıf Mimarlık İngilizce Grup, Çarşamba ve Cuma

   - 3. Sınıf İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Pazartesi ve Çarşamba günlerini kullanabilir.

2. Staj için gerekli tüm formlar, bilgisayar ortamında hazırlanmalıdır. Staj defteri gibi belgelerin elle doldurulması halinde ise, el yazıları okunaklı ve net olmalıdır, aksi durumda geçersiz sayılacaktır.

3. 8. Dönem projesi, Diploma Projesidir. Bu projeyi alabilmek için ise tüm staj zorunluluklarının yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu önkoşulu sağlamayan öğrencileri Diploma Projesi alamazlar.

HIZLI ERİŞİM